7 listopad 2022

Wybitny specjalista fizjoterapii w Szpitalu Powiatowym w Złotoryi

fot. nadesłane
Szpital Powiatowy w Złotoryi poszerza kadrę medyczną. Wybitny i ceniony nie tylko w kraju, ale i za granicą, specjalista z zakresu fizjoterapii prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński objął stanowisko konsultanta ds. rehabilitacji w złotoryjskiej placówce. Ekspert już wkrótce będzie przyjmował pacjentów, koncentrując się na diagnostyce i leczeniu wad postawy u dzieci oraz dorosłych. Co więcej, w trosce o zdrowie mieszkańców powiatu, zarząd szpitala w niedalekiej przyszłości chce wdrożyć specjalne programy terapeutyczne w zakresie rehabilitacji. W ostatnich dniach placówka uruchomiła także nową Poradnię Ginekologiczno-Położniczą, doposażając ją, dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Złotoryi, w wysokiej klasy aparat USG o wartości ok. 100 tys. złotych.
REKLAMA
Złotoryjski szpital podejmuje szereg działań, których celem jest poprawa jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Planowane są prace modernizacyjne, zakup nowoczesnego sprzętu i rozszerzenie zakresu opieki medycznej. Obecnie, w ramach nowych zadań sukcesywnie wprowadzających nową jakość w placówce, do kadry medycznej złotoryjskiego szpitala dołączył uznany specjalista fizjoterapii, rehabilitacji i terapii manualnej prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński.

Ekspert został konsultantem ds. rehabilitacji. Profesor będzie przyjmował pacjentów, koncentrując się na pogłębionej diagnostyce, leczeniu i korekcji wad postawy u dzieci oraz dorosłych, m.in. skoliozy, lordozy czy kifozy. Dzięki indywidualnie dobranym terapiom, które w złotoryjskim szpitalu będzie realizować nowy specjalista, możliwe jest skuteczne leczenie wrodzonych i nabytych wad postawy. Wstępne kwalifikacje na konsultacje odbywają się przez Poradnię Ortopedyczną, rejestracja pod nr telefonu: 768 779 645 w godz. od 7.30 do 17.00. Poradnia Ortopedyczna wystawia skierowanie na konsultacje u specjalisty.

Współpraca ze światowej klasy profesorem to początek zmian, jakie czekają rehabilitację w szpitalu w Złotoryi. Kolejnym etapem rozwoju będzie uruchomienie specjalnych programów terapeutycznych dla pacjentów oraz zakupienie nowoczesnego sprzętu, który poszerzy możliwości świadczeń rehabilitacyjnych.

Dbałość o zapewnienie coraz wyższej jakości opieki medycznej dla mieszkańców powiatu złotoryjskiego i okolic jest naszym priorytetem. Dlatego nawiązanie współpracy z wybitnym specjalistą i światowym autorytetem w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji prof. dr. hab. n. med. Zbigniewem Śliwińskim jest dla nas niezwykle ważnym krokiem w rozwoju działalności placówki. Pan Profesor to ceniony i doświadczony ekspert, który z oddaniem i troską prowadzi pacjenta i w każdej sytuacji kieruje się jego dobrem. Pomógł już wielu osobom z kraju i z zagranicy, a teraz mieszkańcy naszego regionu mają możliwość leczenia u Pana Profesora. To dla mnie zaszczyt, że prof. dr. hab. n. med. Zbigniew Śliwiński objął stanowisko konsultanta ds. rehabilitacji w Szpitalu Powiatowym w Złotoryi – podkreśla Maciej Leszkowicz, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Złotoryi i dodaje: Dzięki współpracy z Panem Profesorem, planujemy wprowadzenie trzech programów rehabilitacyjnych w naszej placówce, aby w jeszcze większym stopniu otaczać naszych pacjentów fachową i wyspecjalizowaną opieką medyczną.

Leczenie wad postawy u dzieci i dorosłych

Rehabilitacja jest jednym z kluczowych obszarów działalności złotoryjskiego szpitala. Dzięki współpracy z ekspertem osiągnie ona nowy poziom w zakresie diagnostyki, leczenia i korekcji wad postawy u dzieci i dorosłych oraz będzie sukcesywnie rozwijana o nowe świadczenia.

Szpital Powiatowy w Złotoryi odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu pacjentów z naszego powiatu i okolic. Dlatego z satysfakcją przyjęliśmy informację o rozpoczęciu współpracy z prof. dr. hab. n. med. Zbigniewem Śliwińskim i wprowadzeniu w placówce nowych świadczeń. Jako organ założycielski, w pełni wspieramy działania szpitala, gdyż jest to wyraz troski o wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Cieszymy się, że powiat dysponuje placówką, która chce rozwijać swój potencjał i realizować kolejne projekty na rzecz pacjentów – mówi Wicestarosta Powiatu Złotoryjskiego Rafał Miara.

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński jest specjalistą w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji. Jego głównym obszarem zainteresowania zawodowego jest leczenie dzieci, jak również dorosłych, w zakresie wad postawy. M.in. wprowadził możliwość stosowania temperatur kriogenicznych w terapii u dzieci z porażeniem mózgowym. Stworzył również własne metody terapeutyczne, włączające do leczenia hipoterapię, które są z powodzeniem stosowane u dzieci po przebytym zapaleniu opon mózgowych, z zespołem Downa i z porażeniem mózgowym. Specjalizuje się w dziedzinie krioterapii, parafinoterapii, kinezyterapii, klimatoterapii i laseroterapii. Jego terapie wykonywane są w oparciu o masaże lecznicze, terapię manualną, ultradźwięki oraz o światło. Wprowadził w Polsce tzw. metodę FED stosowaną przy leczeniu skolioz idiopatycznych, lordoz oraz kifoz. Profesor o specjalności psychosomatoterapia, rehabilitacja ruchowa, terapia manualna, biologia medyczna, a także profesor na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Ekspert jest też pomysłodawcą i współtwórcą ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, uchwalonej w 2014 roku. Pierwszy w historii konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii. Ponadto jest wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz dyrektorem Instytutu Fizjoterapii Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Złotoryjski szpital z nowym aparatem USG

Ostatnie dni w Szpitalu w Złotoryi to czas zmian wprowadzanych z myślą o pacjentach. Uruchomiono nową Poradnię Ginekologiczno-Położniczą prowadzoną przez ginekologa i położnika lek. med. Halinę Drozdowską-Kleban. Poradnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny – wysokiej klasy aparat USG, który do tej pory nie był dostępny w złotoryjskiej placówce. Zakup urządzenia o wartości blisko 100 tys. złotych nie byłby możliwy bez zaangażowania i wsparcia finansowego Urzędu Miejskiego w Złotoryi, który przekazał niezbędne środki. Aparat USG charakteryzuje się wysoką jakością obrazu, dużą dokładnością i precyzyjnością prowadzonych badań, co umożliwia wczesne wykrycie nawet bardzo małych zmian. Urządzenie ma do dyspozycji trzy głowice (ginekologiczną, konweksową do badań ogólnych i mikrokonweksową do badań pediatrycznych). W przyszłości Szpital Powiatowy w Złotoryi planuje zakupić dodatkowy sprzęt, poszerzający możliwości diagnostyczne urządzenia – specjalną głowicę wykorzystywaną m.in. do badań tarczycy i piersi.

Bliżej pacjenta – szpital na Facebooku

Szpital Powiatowy w Złotoryi chcąc być bliżej pacjentów i umożliwić im bieżący kontakt, uruchomił oficjalny profil na portalu Facebook. W ten sposób placówka zapewnia pacjentom i mieszkańcom powiatu złotoryjskiego jedną z najsprawniejszych i najwygodniejszych form kontaktu. Na profilu szpitala prezentowane są informacje na temat działalności placówki, jej potencjału, osiągnięć i kadry. Publikowane są także treści edukacyjne i porady z obszaru ochrony zdrowia. Na bieżąco będą również pojawiać się praktyczne informacje, jak godziny otwarcia poradni, dane kontaktowe czy zakres realizowanych świadczeń. Szpital Powiatowy w Złotoryi zachęca mieszkańców do obserwowania i polubienia profilu placówki na Facebooku:

https://www.facebook.com/SzpitalZlotoryj
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
-1.5°C
wschód słońca: 07:39
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 18:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany