19 kwiecień 2024

Dostał mandat za kradzież w sklepie, jednak przed sądem odpowie za przestępstwo

zdjęcie: Dostał mandat za kradzież w sklepie, jednak przed sądem odpowie za przestępstwo / fot. KPP w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci interweniowali w sklepie w związku kradzieżą mienia. Dwóch sprawców za popełnione wykroczenie otrzymało mandat, jednak chwilę później mężczyźni zostali ponownie zatrzymani. Tym razem w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej, jeden z mężczyzn za popełnione przestępstwo będzie miał sprawę w sądzie.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia w markecie w Wojcieszowie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kradzieży na kwotę kilkuset złotych dokonało dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego. Jeden z nich ukradł akcesoria rowerowe, a drugi kilka opakowań kawy. Obaj zostali zatrzymani przez pracowników sklepu w momencie kiedy próbowali wyjść z placówki.

W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyźni otrzymali mandaty karne, a skradzione mienie wróciło na półki sklepowe. Nie był to jednak koniec ich problemów. Chwilę później zostali zatrzymani do kontroli drogowej, w wyniku, której okazało się, że jeden z nich popełnił przestępstwo. 42-letni kierujący samochodem dostawczym miał wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego. Lekceważąc postanowienie sądu popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został zabezpieczony przez pomoc drogową, a o dalszym losie 42-latka będzie decydował sąd.

aspirant Dominika Kwakszys
Komenda Powiatowa policji w Złotoryi