30 wrzesień 2022

Wizz Air uruchomi połączenie do Leeds Bradford

zdjęcie: Wizz Air uruchomi połączenie do Leeds Bradford / fot. PAP
fot. PAP
Linia Wizz Air uruchomi od 31 października nowe połączenie lotnicze z Krakowa do Leeds Bradford w Wielkiej Brytanii – poinformowało lotnisko Kraków Airport.
REKLAMA

Nowe połączenie pojawi się wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów na krakowskim lotniku. Loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki.

Jak przypomniał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, Wizz Air to przewoźnik posiadający swoją bazę operacyjną w krakowskim porcie.

„Sezon letni, który okazał się frekwencyjnym sukcesem na krakowskim lotnisku, za kilka tygodni dobiegnie końca. Przed nami jesienne i zimowe miesiące, które mamy nadzieję, przyniosą nam konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego. Tym bardziej cieszy nas nowe połączenie do Leeds Bradford, które ogłosił nasz bazowy przewoźnik” - wskazał Włoszek.

Stolica Małopolski ma już bezpośrednie połączenie z tym brytyjskim miastem dzięki lotom wykonywanym przez linię Ryanair. Od lutego przyszłego roku trasa ta znajdzie się także w ofercie Jet2.com.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Złotoryja
0.2°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany