20 lipiec 2022

Robert Lewandowski zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

fot. Autorstwa Rufus46 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78778114
Blisko 34-letni kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został zaprezentowany w środę przez władze FC Barcelona jako nowy zawodnik tego klubu. Na podstawie zawartej umowy napastnik będzie grał w hiszpańskiej drużynie do czerwca 2026 r.
REKLAMA

Wydarzenie odbyło się w Miami, gdzie od soboty na zgrupowaniu przebywa zespół "Dumy Katalonii".

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie jest symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou.

Na początku krótkiej prezentacji piłkarza prezes FC Barcelona Joan Laporta zwrócił się do niego po polsku: "Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami".

Nazywając Polaka podczas ceremonii "Lewangolski" Laporta podkreślił swój szacunek dla umiejętności strzeleckich kapitana biało-czerwonych. Dodał, że sprowadzając go do Katalonii oczekuje, że piłkarz wykorzysta je w czasie gry dla Barcy.

W odpowiedzi Lewandowski przyznał, że jest bramkostrzelny i wie, iż oczekuje się od niego zdobywania goli i pomocy zespołowi w wygrywaniu meczów.

"Wciąż jestem głodny zwycięstw, zdobywania goli, więc znalazłem się we właściwym miejscu" - powiedział Lewandowski, który powitał zgromadzonych po hiszpańsku.

"Chciałbym wygrywać tytuły z tym wielkim klubem. Będę mocno pracował na boisku, i mam nadzieję, że zagram w najbliższym meczu" - powiedział Lewandowski, przypominając, że od czasu przybycia w niedzielę na zgrupowanie Barcy nie trenował jeszcze z zespołem. Dodał, że mimo tego treningi indywidualne nie były łatwe.

Piłkarz zaznaczył, że z jego dotychczasowych obserwacji wynika, iż obecna ekipa FC Barcelona ma w sobie duży potencjał. "Dobrze jest stanowić jej część. W tym wielkim klubie, o wielkiej historii chciałbym zacząć tworzyć już jego nową historię" - dodał.

Na zakończenie środowego wydarzenia Laporta wręczył piłkarzowi koszulkę z nazwiskiem "Lewandowski", ale bez numeru. Media spekulują, że Polakowi może przypaść dziewiątka, z którą występował on dotychczas w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski.

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie było symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Roberta Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou po powrocie drużyny z amerykańskiego tournee. (PAP)

autor: Marcin Zatyka

zat/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Złotoryja
29.9°C
wschód słońca: 05:47
zachód słońca: 20:12
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2022-11-03 18:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany