21 sierpień 2022

Rolnictwo pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki

zdjęcie: Rolnictwo pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki / fot. PAP
Rolnictwo pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki, a bezpieczeństwo żywnościowe ma ważne znaczenie dla stabilności państwa - napisał w liście do rolników z gminy Potok Górny premier Mateusz Morawiecki. Słowa szefa rządu podczas tegorocznych dożynek odczytał wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Sasin, biorący osobiście udział w tegorocznych obchodach dożynek gminnych w Potoku Górnym, podziękował w imieniu premiera wszystkim okolicznym rolnikom.

"Rolnictwo niezmiennie pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki, a produkcja zbóż należy do jego strategicznych gałęzi" - napisał szef rządu w liście do rolników z gminy Potok Górny. Podkreślił, że bezpieczeństwo żywnościowe, którego rolnicy są gwarantami, ma ważne znaczenie dla stabilności państwa.

Premier podkreślił też, że Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale może ok. 20 proc. zebranych zbóż eksportować.

"Sprawa mieszkańców wsi jest dla rządu PiS rządu absolutnym priorytetem" - zapewnił Mateusz Morawiecki, zaznaczając jak ważne są inwestycje na wsi. Wskazał, że część programów, których celem jest poprawa życia mieszkańców wsi, jest już wdrożona, a kolejne, które uczynią wieś bardziej nowoczesną, są właśnie realizowane.

"Dążymy do tego żeby poziom życia polskiej wsi nie odstawał od poziomu życia wielkich miast" - napisał premier. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska, Piotr Nowak

ewes/ pin/ godl/