17 styczeń 2023

zdjęcie: Złotoryjscy policjanci ujawnili auto skradzione z terenu powiatu bolesławieckiego / fot. KPP w Złotoryi
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odzyskali auto, które zostało skradzione dwa dni wcześniej z terenu powiatu bolesławieckiego. Wartość pojazdu szacowana jest na kwotę około 40 tysięcy złotych. Auto zostało zabezpieczone, a dalsze czynności w sprawie prowadzą bolesławieccy policjanci.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. Samochód typu bus został skradziony w nocy, z terenu powiatu bolesławieckiego. Dwa dni później, złotoryjscy kryminalni ujawnili podobne auto na jednym z miejskich parkingów. Pierwsze czynności nie wykazały nieprawidłowości, jednak dalsze, szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że jest to samochód skradziony na terenie powiatu bolesławieckiego.

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, aby zabezpieczyć materiał dowodowy. Zebrane ślady są niezmiernie ważne, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy kradzieży. Auto zostało zabezpieczone, a dalsze czynności będą prowadzone przez bolesławieckich policjantów. Będą miały one na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, jak i zatrzymanie osób mających związek z kradzieżą.

Zgodnie z kodeksem karnym, za zabór pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Dominika Kwakszys