19 marzec 2024

zdjęcie: Włamanie do pomieszczenia gospodarczego. Sprawca zatrzymany w trakcie przewożenia skradzionego mienia / fot. KPP w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem na terenie powiatu złotoryjskiego. Mężczyzna został zatrzymany w chwili kiedy przewoził część skradzionego mienia. Usłyszał trzy zarzuty dotyczące popełnionych przez niego przestępstw, za które będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie nieczynnej kopalni kruszyw w powiecie złotoryjskim. Sprawca włamał się do jednego z pomieszczeń gospodarczych, gdzie po zdemontowaniu instalacji ukradł miedziane rury i sporych rozmiarów urządzenie rozruchowe.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego oraz wiedzy operacyjnej złotoryjscy kryminalni typowali do tego zdarzenia sprawcę. Był nim mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna został zatrzymany w chwili kiedy przemieszczał się samochodem osobowym, w którego bagażniku znajdowało się skradzione urządzenie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili mu trzy zarzuty popełnionych przestępstw: kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem mechanicznym wbrew sądowemu zakazowi oraz decyzji o cofnięciu uprawnień. O jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

aspirant Dominika Kwakszys