5 kwiecień 2024

zdjęcie: Volkswagenem wjechała do rowu- badanie alkomatem 19-letniej kierującej wskazało ponad 1,2 promila alkoholu / fot. KPP w Złotoryi
Kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grozi 19-latce, która wjechała samochodem osobowym do przydrożnego rowu. Jak się okazało, młoda kobieta była pijana. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,2 promila w jej wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie będzie odpowiadała przed sądem.

Do zdar zenia doszło późną nocą na trasie Chojnów- Złotoryja. Z ustaleń złotoryjskich policjantów wynika, że samochodem osobowym marki volkswagen podróżowały dwie młode kobiety. 19-letnia kierująca wykonując manewr cofania nie zachowała należytej ostrożności, w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście żadna z kobiet nie odniosła obrażeń ciała, natomiast zachowanie kierującej oraz zapach alkoholu wskazywał, że mogła być pod jego wpływem. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów . 19-latka była nietrzeźwa, a urządzenie wykazało ponad 1,2 promila w jej wydychanym powietrzu.

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a w sprawie jest prowadzone postępowanie karne. O dalszym losie 19-latki zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Po raz kolejny przypominamy kierowcom niezwykle ważną zasadę! Piłeś? Nie jedź!

Prowadząc pojazd na podwójnym gazie stanowisz zagrożenie dla siebie, pasażerów twojego auta oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj również, że wypity alkohol utrzymuje się w organizmie nawet na drugi dzień. Jeśli planujesz wyjazd upewnij się, że jesteś trzeźwy.

a spirant Dominika Kwakszys