Uważajmy na nieczynnych torowiskach

zdjęcie: Uważajmy na nieczynnych torowiskach / fot. KPP w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci przeprowadzili w ubiegły weekend dość nietypową interwencję. Mieszkaniec gminy Świerzawa zadzwonił na numer alarmowy prosząc o pomoc. Mężczyzna idąc nieczynnym torowiskiem, wpadł do dziury z betonowym przepustem i zakleszczył nogę. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie, którzy uwolnili 44-latka.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 22. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna idąc nieczynnym torowiskiem pomiędzy Świerzawą a Wojcieszowem przytrzasnął sobie nogę i potrzebuje pomocy, ponieważ sam nie jest w stanie się wydostać.

Na miejsce udali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie. Zgłaszający niestety nie był w stanie podać dokładnej lokalizacji, dlatego też policjanci mieli do sprawdzenia kilka kilometrów nieczynnej linii kolejowej, co o zmroku było nie lada wyzwaniem. Sprawdzenie trasy zaczęli od odcinka pomiędzy miejscowościami Stara Kraśnica i Świerzawa. Pieszo, przy pomocy świateł latarek sprawdzali kolejne metry torowiska. Po około dwóch kilometrach usłyszeli głos mężczyzny i po chwili dotarli do niego. Okazało się, że 44-latek wpadł do dziury z betonowym przepustem, pod którym zakleszczył nogę. Policjanci ręcznie rozkopali ziemię i w ten sposób uwolnili mężczyznę. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń nogi i nie potrzebował pomocy medycznej, a działania zostały zakończone.

Młodszy aspirant Dominika Kwakszys
Komenda Powiatowa policji w Złotoryi