2 sierpień 2022

Uroczyste obchody Święta Policji w Złotoryi

fot. KPP w Złotoryi
Święto Policji to wyjątkowa data. To czas awansów, nominacji, odznaczeń i wyróżnień zarówno dla policjantów jak i dla pracowników Policji. Złotoryjskie obchody w 103. rocznicę powołania Policji Państwowej odbyły się 29 lipca br. w Zamku Grodziec. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Paweł Barski. Podczas akademii wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, listy gratulacyjne dla pracowników jednostki, a przedstawiciele lokalnych samorządów przekazali policjantom zakupione specjalistyczne latarki.
REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10. Zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy powitał mł. insp. Seweryn Baranowski- Komendant Powiatowy Policji w Złotoryi. W swoim wystąpieniu szef złotoryjskiej Policji podkreślił, że służba w Policji to nie tylko praca ale oddana służba drugiemu człowiekowi stawiająca funkcjonariuszom każdego dnia nowe wyzwania. Przypomniał o tym, że dzisiejsze jak najlepsze współdziałanie ze społeczeństwem jest głównym celem funkcjonowania Policji. Podziękował tym wszystkim, którzy niosą pomoc i podejmują wszelkiego rodzaju inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu złotoryjskiego. Szczególne słowa uznania kierował do przedstawicieli lokalnych samorządów, których zaangażowanie i okazywane wsparcie jest nieocenione. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za służbę, za profesjonalizm i za wszystko to, co nierozłącznie związane jest z dobrym wykonywaniem służby policjanta.

Po przemówieniu zostały odczytane i wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszy oraz listy gratulacyjne dla pracowników jednostki. W tym roku na wyższe stopnie awansowało 31 złotoryjskich funkcjonariuszy, a jeden decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został wyróżniony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Po wręczeniu awansów Starosta Złotoryjski, Burmistrz Złotoryi, Wójt Gminy Zagrodno oraz Wójt Gminy Złotoryja uroczyście przekazali kadrze kierowniczej zakupione specjalistyczne latarki. Będą one służyły policjantom pionu kryminalnego i pionu prewencji. Przekazany sprzęt to tylko część planowanego wsparcia przez lokalne samorządy. Pozostały sprzęt zostanie zakupiony przez gminę Pielgrzymka, miasto i gminę Świerzawa oraz miasto Wojcieszów w późniejszym terminie.

Do życzeń z okazji tegorocznego Święta Policji dołączył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Paweł Barski, który dodatkowo odczytał list nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, skierowany do policjantów i pracowników złotoryjskiej Policji.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością dziękujemy, natomiast mianowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
29.9°C
wschód słońca: 05:47
zachód słońca: 20:12
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2022-11-03 18:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany