9 styczeń 2023

Strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę i pół tony nielegalnego tytoniu

zdjęcie: Strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę i pół tony nielegalnego tytoniu / fot. PAP
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, przy którym ujawniono 18 worków jutowych zawierających 500 kilogramów nielegalnego tytoniu o czarnorynkowej wartości 260 tys. zł.

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w poniedziałek, że w ubiegły czwartek na jednej z dróg w pobliżu Jeleniej Góry funkcjonariusze Straży Granicznej z miejscowej placówki wytypowali i skierowali do kontroli samochód osobowy.

„Kierowcą pojazdu okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który wewnątrz auta przewoził susz tytoniowy o czarnorynkowej wartości 260 tys. zł. Gotowy do palenia tytoń spakowany był w 18 jutowych worków ważących łącznie 500 kilogramów” - powiedziała rzecznik.

Wyjaśniła, że zatrzymanemu kierowcy za posiadanie nielegalnych towarów akcyzowych grozi wysoka kara grzywny lub kara do trzech lat więzienia. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ akub/