26 styczeń 2023

zdjęcie: Sprawcy kradzieży sklepowych zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku. Sąd wydał już wyrok / fot. KPP w Złotoryi
Za popełnienie dwóch przestępstw kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 1,5 tysiąca złotych odpowiedzą dwaj mężczyźni zatrzymani przez złotoryjskich kryminalnych. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane, a sprawa zatrzymanych została rozpatrzona przez miejscowy sąd w postępowaniu przyspieszonym.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego w wieku 33 i 38 lat. Razem przyjechali do Złotoryi na zakupy. Na terenie pasażu handlowego wchodzili do różnych sklepów. Obserwowali obsługę placówek, a po pewnym czasie wychodzili ze sklepów z przedmiotami, za które nie płacili. Mężczyźni zostali zatrzymani przez miejscowych kryminalnych na gorącym uczynku, kiedy próbowali odjechać z pasażu. W samochodzie, którym przyjechali mężczyźni, policjanci zabezpieczyli między innymi słuchawki bezprzewodowe, ładowarki, zegarki, rysiki do tabletów, power banki a także słodycze. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i zabezpieczone procesowo. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 1,5 tysiąca złotych.

Obaj mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili im zarzuty popełnienia przestępstw kradzieży mienia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi złożyła do złotoryjskiego sądu wniosek o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyspieszonym. Sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie, wydając wyrok skazujący 33-latka na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. 38-latek popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy, w związku z powyższym sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

młodszy aspirant Dominika Kwakszys

Film 1.mp4

Opis filmu: Zatrzymany jeden z mężczyzn

Pobierz plik 1.mp4 (format mp4 - rozmiar 43.65 MB)