31 styczeń 2023

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4.

Wczoraj wieczorem na 67 km autostrady A4 w kierunku Zgorzelca doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Niestety jeden mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Policjanci apelują do kierujących o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów.

Około godziny 21:00, dyżurny złotoryjskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na 67 km autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca samochodu dostawczego najprawdopodobniej z powodu awarii zatrzymał auto na prawym pasie. Inny kierowca samochodu dostawczego zatrzymał się przed nim i podjął próbę odholowania auta. W tym czasie kierujący volswagenem, na chwilę obecną z nieznanych przyczyn najechał na tył dostawczaka, który uległ awarii. Kierowca w tym czasie przebywał poza samochodem i niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych prowadzili czynności procesowe. Autostrada na tym odcinku była zablokowana do godziny 3:00. Wyznaczono objazdy.

Teraz pod nadzorem prokuratury funkjonariusze będą szczegółowo wyjasniać wszytskie okoliczności tego wypadku.

Zlotoryjscy policjanci apelują do wszytsch użytkowników dróg o ostrożność i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów.

młodszy aspirant Dominika Kwakszys