30 listopad 2022

Skuteczny pościg za kierowcą bez uprawnień i z narkotykami

zdjęcie: Skuteczny pościg za kierowcą bez uprawnień i z narkotykami / fot. KPP w Złotoryi
fot. KPP w Złotoryi
Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali po pościgu 34-letniego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po jego zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi pełniący służbę na terenie gminy Zagrodno postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy. W tym celu włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Reakcja kierowcy była kompletnie odwrotna. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu kierowca zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Olszanicy, a 34-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów. Dalsze czynności na miejscu wykazały, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. Stracił je za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim marihuanę. Mając przypuszczenia, że mężczyzna kierował autem będąc także pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do dalszych badań. Samochód został zabezpieczony, a mężczyzna przewieziony do policyjnego aresztu.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i posiadanie narkotyków 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Po jego zakończeniu o dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd.

mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP w Złotoryi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
-1.5°C
wschód słońca: 07:39
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 18:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany