12 kwiecień 2024

Pijany 59-latek za kierownicą ciężarówki

zdjęcie: Pijany 59-latek za kierownicą ciężarówki / fot. KPP w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego. 59-latek miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w związku z popełnionym przez niego przestępstwem będzie prowadzone postępowanie karne. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do kontroli drogowej doszło na zjeździe z autostrady A4, na węźle Jadwisin. Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym marki Mercedes. Za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Sprawdzenie uprawnień mężczyzny nie wykazało żadnych nieprawidłowości natomiast badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W celu potwierdzenia tego badania kierowcy została pobrana także krew. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a w sprawie będzie prowadzone postępowanie. Mężczyźnie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że alkohol w organizmie może utrzymywać się wiele godzin po konsumpcji, czasem nawet następnego dnia rano. Niestety nie ma to nic wspólnego z wrażeniem, że jesteśmy już trzeźwi. Dlatego tak ważne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej dla naszego organizmu, a gdy już jesteśmy pewni warto skontrolować jeszcze stan trzeźwości wykorzystując choćby bezpłatny, samoobsługowy alkomat dostępny w recepcji Komendy Powiatowej policji w Złotoryi.

aspirant Dominika Kwakszys