27 wrzesień 2022

Oszuści znów aktywni. Złotoryjanka straciła pieniądze i biżuterię!

zdjęcie: Oszuści znów aktywni. Złotoryjanka straciła pieniądze i biżuterię! / fot. KPP w Złotoryi
fot. KPP w Złotoryi
Wczoraj w Złotoryi policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej metodą na wypadek. Oszuści w rozmowie telefonicznej poinformowali seniorkę, że jej syn spowodował wypadek drogowy i trzeba pilnie zapłacić kaucję. Kobieta przekazała przybyłemu do mieszkania mężczyźnie 10 tysięcy złotych i biżuterię. Aby uniknąć podobnych oszustw, złotoryjscy policjanci apelują do mieszkańców o rozmowy z krewnym oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
REKLAMA

Jak ustalili policjanci, wczoraj w godzinach popołudniowych do 84-letniej mieszkanki Złotoryi zadzwonił mężczyzna. Poinformował kobietę, że jej syn spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć konsekwencji pilnie trzeba wpłacić kaucję. Kobieta zgodziła się na przekazanie w tym celu zarówno pieniędzy jak i biżuterii. Wtedy też w jej mieszkaniu pojawił się mężczyzna, który odebrał gotówkę i kosztowności. Po tej wizycie seniorka skontaktowała się z najbliższymi. Okazało się, że nikt z rodziny nie miał problemów z prawem, a ona została oszukana.

Mając na uwadze to zdarzenie zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć ich wykorzystać i oszukać. Powiedzmy im jak zachować się w takich sytuacjach. O każdym przypadku wyłudzenia pieniędzy proszę informować najbliższą jednostkę Policji pod numerem alarmowym 112.

mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
-0.7°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany