30 wrzesień 2022

Osobówka czołowo uderzyła w drzewo. Zawiniła pszczoła

zdjęcie: Osobówka czołowo uderzyła w drzewo. Zawiniła pszczoła / fot. KPP w Złotoryi
fot. KPP w Złotoryi
Na trasie Złotoryja-Jelenia Góra samochód osobowy czołowo wjechał w drzewo. Na szczęście kierujący 81-latek nie odniósł obrażeń ciała i nie była potrzebna pomoc medyczna. Jak się okazało, zawiniła pszczoła. Kierujący próbując wygonić owada z wnętrza auta stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Apelujemy do kierowców o ostrożność!
REKLAMA

We wtorek 27 września br. około godziny 14:00 na telefon dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Złotoryja-Jelenia Góra. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy czołowo wjechał w przydrożne drzewo. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia ustalił, że kierowcą auta był 81-latek z Jeleniej Góry. Mężczyzna jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu. Mężczyzna podróżował sam i o własnych siłach wyszedł z auta. Nie odniósł obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety kiedy jego uwaga był skupiona na pszczole całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze.

Mając na uwadze to zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność i czujność na drodze. Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy tak jak 81-latek przepłoszyć owada zalecamy zatrzymanie pojazdu.

mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
0.2°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany