zdjęcie: Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami i pod ich wpływem. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę / fot. KPP w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o popełnienie przestępstw narkotykowych. Dwaj z nich odpowiedzą za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, a trzeci za kierowanie pojazdem pod wpływem metamfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Przypominamy, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie pojazdem grozi utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jedno z ważniejszych działań Policji. W zapobieganie uzależnieniu i zwalczanie powiązanej z narkomanią przestępczości zaangażowanych jest wielu złotoryjskich policjantów. W ciągu ostatnich dni ich działania doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji i kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Zatrzymane osoby to trzej mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat, mieszkańcy powiatu złotoryjskiego i jaworskiego. W wyniku przeszukania odzieży dwóch mężczyzn, ich podręcznych przedmiotów oraz miejsc zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny i krystaliczną substancję. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone środki to metamfetamina i marihuana. Trzeci mężczyzna będący kierowcą samochodu osobowego, podczas kontroli drogowej został przebadany na zawartość narkotyków w jego organizmie. Urządzenie testujące wykazało obecność metamfetaminy. W związku z powyższym mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań i zatrzymano prawo jazdy.

Teraz w powyższych sprawach funkcjonariusze będą prowadzić dalsze czynności. O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Przypominamy, że za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie pojazdem pod wpływem tych substancji grozi kilkuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Młodszy aspirant Dominika Kwakszys