23 styczeń 2023

zdjęcie: Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami w Złotoryi. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę / fot. KPP w Złotoryi
Policjanci ze Złotoryi oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali kolejne osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Złotoryjscy policjanci podejmują na co dzień wiele działań, których celem jest ograniczenie przestępczości narkotykowej. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymują kolejne osoby, które trudnią się tym procederem oraz zabezpieczają nowe środki odurzające.

W ostatnich dniach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Trzeci został zatrzymany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie miasta Złotoryja.

Zatrzymani to mieszkańcy Złotoryi w wieku od 19 do 34 lat. W wyniku przeszukania ich odzieży, podręcznych przedmiotów oraz miejsca zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli krystaliczną białą substancję oraz susz roślinny. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to metamfetamina i marihuana.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających. O ich dalszym losie będzie decydował sąd. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Dominika Kwakszys