21 wrzesień 2022

zdjęcie: Dwaj bracia zatrzymani na kradzieży znacznej ilości paliwa, jednak to nie jedyne przestępstwo, które mają na sumieniu / fot. KPP w Złotoryi
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm braciom podejrzanym o włamanie do maszyny budowlanej i kradzież około 200 litrów paliwa. Bracia zostali zatrzymani przez policjantów bezpośrednio po dokonanym przestępstwie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, przed którym odpowiedzą również za inne czyny. Podejrzani są także o wyręb, a następnie kradzież drewna z prywatnej działki oraz kierowanie wobec sąsiadów gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia oraz zniszczenia mienia. Najstarszy z rodzeństwa odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy Policji i kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w nocy w kompleksie leśnym pomiędzy Rząśnikiem a Proboszczowem. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy włamali się do maszyn budowlanych i ukradli około 200 litrów oleju napędowego. Sprawcy oddalili się z miejsca przestępstwa, jednak na jednym z pól uprawnych zostali zauważeni przez policjantów. Nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i zaczęli uciekać. Policjanci rozpoczęli pieszy pościg. Zakończył się on zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 22 i 19 lat. Byli to bracia zamieszkujący gminę Pielgrzymka. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, przed którym odpowiedzą również za inne przestępstwa. Bracia podejrzani są także o wyręb, a następnie kradzież z prywatnej działki drewna o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Wspólnie będą odpowiadać za kierowanie wobec sąsiadów gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia oraz zniszczenia mienia. Najstarszy z rodzeństwa odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy Policji i dwukrotne kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Braciom za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja