23 listopad 2022

CBŚP zatrzymało Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol

zdjęcie: CBŚP zatrzymało Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol / fot. PAP
fot. PAP
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol - poinformował w środę PAP prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej (PK).
REKLAMA

Borchólski zaznaczył, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty - podał.

"Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzje co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych" - zapowiedział.

Zaznaczył, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach informował we wtorek portal tvp.info. "Bossowie +Pruszkowa+ mieli zostać zatrzymani w swoich domach" - podał we wtorek portal powołując się na ich obrończynię adwokat Julię Dekoninck.

"Na razie mogę tylko potwierdzić, że doszło do zatrzymania moich klientów. Wyjaśniamy sytuację, ale dopiero jutro będę mogła ewentualnie odnieść się do sprawy" – powiedziała we wtorek tvp.info mecenas.

"Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że wraz bossami zatrzymano co najmniej 20 innych osób. Część z nich była związana z gangiem pruszkowskich w latach 90. i na początku nowego stulecia" - podał portal.(PAP)

autorzy: Bartłomiej Figaj, Aleksander Główczewski

ago/ bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Złotoryja
2.4°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 18:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany