40-letni kierowca z zakazem i cofniętymi uprawnieniami

zdjęcie: 40-letni kierowca z zakazem i cofniętymi uprawnieniami / fot. KPP w Złotoryi
Kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 40-letniemu mieszkańcowi Złotoryi. Mężczyzna kierował pojazdem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i nie zastosował się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki ford. Za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec Złotoryi, który przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a starosta wydał wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Wsiadając za kierownicę samochodu 40-latek popełnił dwa przestępstwa.

O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

aspira nt Dominika Kwakszys