12 marzec 2022

Nowy i ekologiczny radiowóz z napędem hybrydowym trafił do złotoryjskiej drogówki

zdjęcie: Nowy i ekologiczny radiowóz z napędem hybrydowym trafił do złotoryjskiej drogówki / fot. KPP w Złotoryi
fot. KPP w Złotoryi
Nowy oznakowany radiowóz marki Toyota rozpoczął służbę w złotoryjskiej Policji. Jego zakup był możliwy dzięki wspólnemu projektowi Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Samochód wcześniej został specjalnie przystosowany do służby zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Auto będzie wzmocnieniem codziennej pracy policjantów ruchu drogowego.
REKLAMA

Policyjne samochody poddawane są codziennie bardzo intensywnej eksploatacji. Służba policjantów pełniona jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to bardzo duże wyzwanie nie tylko dla funkcjonariuszy ale także dla sprzętu. Radiowozy każdego dnia, podczas obsługi licznych interwencji potrafią przejechać wiele kilometrów. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi sukcesywnie wymienia i wzmacnia flotę swoich radiowozów.

Nowa oznakowana Toyota znacząco różni się od aut dotychczas wykorzystywanych przez funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM i innych ciekawych rozwiązań. Mowa tutaj między innymi o najnowocześniejszych systemach bezpieczeństwa, dodatkowych światłach i szperaczach ułatwiających prace w porze nocnej, kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację. Auto niewątpliwie będą znacznym wzmocnieniem pracy funkcjonariuszy i pozwoli efektywniej realizować zadania.

sierż. szt. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Złotoryja
0.2°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotoryi

kiedy
2023-03-26 14:00
miejsce
Złotoryjski Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany